Search
Close this search box.
cena domu modułowego 70m2

Ile Kosztuje Gotowy Dom Modułowy 70m2? Cena Budynku

Na początku roku w Polsce wprowadzono nowe przepisy, które umożliwiają budowę domów o powierzchni do 70m2 bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę. Uproszczenie procedur administracyjnych sprawiło, że na popularności zyskały również budynki modułowe.

Rozwiązanie jest tańsze i szybsze niż budowa tradycyjnego domu. Dzięki temu jest dla niej atrakcyjną alternatywą. Ile jednak kosztuje realizacja inwestycji na zgłoszenie? W poniższym artykule odpowiemy, jaka jest cena domu modułowego o powierzchni 70m2.

Ile kosztuje dom modułowy o powierzchni 70m2?

Średni koszt budowy domu modułowego 70m2 wynosi około 208 000 złotych za stan surowy otwarty. Jednak ostateczna kwota zwykle przekracza tę wartość.

Cenę inwestycji poznasz jednak już przy zakupie. Ponieważ budynek powstaje na specjalnej hali produkcyjnej, łatwiej określić jego wartość.

W przeciwieństwie do tradycyjnej budowy domów, nie zaskoczą cię podwyżki cen materiałów budowlanych lub koszty związane z opóźnieniem budowy.

Całkowity koszt budowy domu modułowego zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja działki, wielkość domu, jakość wykorzystanych materiałów i stopień personalizacji projektu.

Mało tego, przy określaniu budżetu na inwestycję powinieneś pamiętać o kosztach związanych z fundamentami (niektórzy producenci nie uwzględniają ich w ofercie), transportem, montażem budynku na miejscu oraz, z zakupem działki. Więcej o cenie domów modułowych przeczytasz tu.

Budowa domu modułowego: jakich kosztów się spodziewać?

Ile kosztuje budowa domu modułowego w wersji standardowej?

Koszt bazowy obejmuje materiały do budowy domu oraz produkcję. W ofercie producenta znajdziesz informację o tym, co zostało w niej uwzględnione – np. rodzaj drzwi, okien, ogrzewanie, ocieplenie budynku. Zwykle “standard” stanowią najtańsze rozwiązania.

Dodatkowe koszty naliczane przez producenta

Dodatkowe koszty mogą obejmować opłaty za projekt i jego dostosowanie, zarządzanie projektem, dostawę i montaż budynku, pozwolenia na budowę i podatki. Czasem firma oferuje również możliwość przygotowania terenu pod inwestycję, nie jest to jednak reguła. Wspomniane koszty są dodawane do początkowej wartości.

Koszty związane z przygotowaniem terenu i fundamentami

Przygotowanie terenu i budowa fundamentów również są ważne dla procesu budowy domu modułowego. Ich koszt zależy od lokalizacji i ukształtowania terenu, wielkości budynku i innych wymagań projektowych.

Czy całoroczne domy modułowe są tańszym rozwiązaniem niż tradycyjne?

Tak, gotowe domy modułowe całoroczne są zazwyczaj tańsze niż tradycyjne domy. Ich budowa przebiega zgoła inaczej niż w przypadku budynków murowanych, które od początku powstają na działce. W przypadku domów modułowych proces odbywa się w specjalistycznych halach produkcyjnych.

Specyfika technologii modułowej pozwala na skrócenie czasu realizacji inwestycji, ograniczenie liczby potrzebnych pracowników oraz transportu niezbędnych materiałów (poszczególne moduły zostaną przywiezione na miejsce w całości). Wspomniane korzyści przekładają się na obniżenie całkowitego kosztu budowy domu modułowego.

Jak zaoszczędzić na budowie domu modułowego o metrażu 70m2?

1. Zamiast tworzyć indywidualny projekt domu modułowego, postaw na gotowe projekty dostępne u producentów.

Następnie możesz dostosować je do własnych potrzeb, co pozwala oszczędzić pieniądze już na etapie projektowania.

2. Korzystaj z energooszczędnych rozwiązań, takich jak izolacja termiczna, okna o wysokim standardzie energetycznym czy efektywne systemy ogrzewania.

Dzięki nim będziesz oszczędzał również po zamieszkaniu w budynku.

Człowiek używający kalkulatora

3. Niektórzy producenci domów modułowych oferują atrakcyjne promocje i zniżki na swoje produkty.

Skorzystaj z okazji, aby obniżyć koszt domu modułowego.

Podsumowanie

Zakup domu modułowego o powierzchni 70m2 może być tańszą i bardziej efektywną opcją niż budowa murowanego. Ostateczny koszt realizacji inwestycji będzie zależał jednak od tego, na jakie materiały, rozwiązania i projekt się zdecydujesz.

Nie bez znaczenia pozostanie także wybór producenta oraz stopień, w jakim zatroszczy się o inwestycję; Czy samodzielnie skompletujesz dokumenty oraz zgłosisz budowę domu, czy powierzysz wspomniane działania firmie.

Poznaj ceny domów modułowych o wybranej powierzchni:

Może Spodoba Ci Się Również

Share via
Copy link
Powered by Social Snap