Search
Close this search box.
domy modułowe 120m2 cena

Ile Kosztuje Dom Modułowy 120m2? Cena Budynku

Czy wiedziałeś, że dom modułowy z keramzytobetonu można postawić w niewiele ponad miesiąc? Mało tego, za rozwiązanie zapłacisz nawet o 20% mniej niż za murowany budynek (1).

Ze względu na powyższe coraz więcej osób decyduje się, aby z niego skorzystać. Dostępne układy modułów oraz możliwość personalizacji projektów sprawiają, że są również bardzo atrakcyjne wizualnie.

Czy to znaczy, że możesz kupić 120m2 w cenie sprzed kilku lat? Przeczytaj i sprawdź. W poniższym artykule powiemy ci ile kosztuje całoroczny dom modułowy o powierzchni 120m2.

Dowiesz się co składa się na cenę budynku. Podpowiemy ci też jakie opłaty niezależne od producenta powinieneś wziąć pod uwagę, planując pod inwestycję.

Ile zapłacisz za 120m2 dom modułowy?

Za dom modułowy o powierzchni 120m2 w standardzie pod klucz zapłacisz 400 000 zł lub więcej (2).

Koszty inwestycji mogą jednak różnić się różnić w zależności od wielu czynników.
Wpływ na cenę mają między innymi:

Symulacja kosztów

Poniżej znajdziesz przykładową symulację dla ceny domu modułowego o powierzchni 120m2.

Pamiętaj, że ostateczny koszt jest zależny od projektu domu modułowego, cennika producenta oraz udogodnień na które się zdecydujesz.

Poniższa symulacja nie jest ofertą handlową. Ma na celu jedynie przybliżyć ci koszty związane z budową domów modułowych.

Przykład ceny domu modułowego o powierzchni 120 m2:

Do powyższych cen powinieneś doliczyć jeszcze te związane z podłączeniem mediów:

Jeżeli jesteś już właścicielem działki, nie zapłacisz za jej zakup. W przeciwnym wypadku weź pod uwagę również jej koszt.

Mimo wszystko kosztorys i tak wypada stosunkowo korzystnie na tle standardowych budynków.

Za wybudowanie domu w stanie deweloperskim zwykle zapłacisz 4-5 tys. zł za metr kwadratowy, co daje 600 000 zł w wyższym wariancie. Również w tym przypadku zapłacisz za wydanie niezbędnych dokumentów, projekt, przyłącza itp.

Czy gotowe domy modułowe 120m2 są tańsze niż murowane?

Nowoczesne domy modułowe są zazwyczaj tańsze niż tradycyjne domy murowane z kilku powodów:

Ostateczny koszt domu modułowego zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja, wykorzystane materiały i wykończenie wnętrza.

Znaczenie ma również fakt, czy interesują cię budynki parterowe, czy piętrowe. Niemniej jednak, całoroczne domy modułowe są zazwyczaj tańszą opcją niż tradycyjne domy murowane. Tutaj przeczytasz więcej o cenie domów modułowych.

Podsumowanie

Gotowe domy modułowe to ciekawa propozycja dla osób, które szukają tańszej alternatywy dla tradycyjnego budownictwa. Budynki nie tracą na jakości względem murowanych.

Mało tego, pozostawiają szerokie pole dla kreatywności inwestorów – poszczególne moduły często są ze sobą kompatybilne a projekty można personalizować.

Budowa domu modułowego to jedyna inwestycja, która nie przyprawi cię o ból głowy – nie wydłuży się przez złą pogodę, ani nie wygeneruje nieprzewidzianych kosztów (domek jest gotowy zanim znajdzie się na miejscu budowy). Mało tego, kiedy zmienisz zdanie możesz rozbudować swój domek letniskowy i wykorzystać go jako dom całoroczny.

Poznaj ceny domów modułowych o wybranej powierzchni:

Źródła:

Może Spodoba Ci Się Również:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap