Search
Close this search box.
domy modułowe 100m2 cena

Ile Kosztuje Dom Modułowy 100m2? Cena Budynku

Czy myślisz o budowie własnego domu? Jeśli tak, to pewnie zastanawiasz się, jaki budynek postawić. W zeszłym roku, w Polsce powstało najwięcej domów o powierzchni około 100m2 (1).

Być może zastanawiasz się również, czy warto zdecydować się na gotowy dom modułowy? Ostatnio budynki tego typu zdobywają na popularności i nie bez powodu.

bardziej przystępne cenowo, szybsze do zbudowania i bardziej energooszczędne niż tradycyjne domy murowane.

W tym artykule przyjrzymy się, ile kosztują gotowe domy modułowe całoroczne o powierzchni 100m2. Odpowiemy również na pytanie, jakie są główne czynniki wpływające na cenę inwestycji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Ile kosztuje budowa domu modułowego o powierzchni 100m2?

Szacunkowe koszty budowy domu modułowego o powierzchni 100m2 mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak projekt, wykorzystane materiały i dodatkowe funkcje na które się zdecydujesz.

Nie bez znaczenia pozostaje również standard inwestycji. Niektórzy producenci w ofercie uwzględniają nawet umeblowanie budynku.

Średnio, koszt budowy domu modułowego o powierzchni 100m2 w stanie deweloperskim może wynosić od 350 000 do 450 000 złotych.

Jakie koszty poniesiesz w związku z budową domu modułowego?

Koszt domu modułowego w wersji standardowej może wynosić około 350 000 złotych. Dodatkowe koszty wykończenia budynku przez producenta mogą wynieść około 80 000 złotych. Mamy na myśli opcje takie jak:

Koszty związane z przygotowaniem terenu i fundamentami mogą wynieść około 30 000 – 50 000 złotych.

Nie zapominaj o kosztach związanych z przyłączeniem mediów i montażem domu na miejscu (niektórzy producenci wliczają jego cenę w standard lub transport). Do tego powinieneś doliczyć koszt pozwolenia na budowę oraz cenę za projekt domu modułowego.

Porównanie kosztów budowy 100m2 domu modułowego i tradycyjnego

Całoroczne domy modułowe są zazwyczaj tańsze w budowie niż tradycyjne domy murowane. W przypadku domu o powierzchni 100m2, cena domu modułowego może być niższa nawet o 20% (1).

Domy modułowe całoroczne są również szybsze w budowie – nawet o 40% (2) – i oferują większą elastyczność w zakresie projektowania i personalizacji.

Zastanawiasz się z czego wynika różnica? Otóż, nowoczesne domy modułowe są budowane na halach produkcyjnych, co pozwala ograniczyć częstotliwość (a tym samym koszty) transportu materiałów budowlanych.

Ponadto inwestycja nie podlega opóźnieniom, dzięki czemu nie narażasz się na dodatkowe koszty. Sam proces produkcyjny przebiega również znacznie sprawniej, co pozwala obniżyć cenę tzw. robocizny.

Podsumowanie

Budowa domu modułowego o powierzchni 100m2 może być tańszą i bardziej efektywną opcją niż budowa tradycyjnego domu murowanego.

Budynki modułowe oferują wiele korzyści, takich jak krótszy czas budowy, większa elastyczność w zakresie projektowania i personalizacji oraz niższe koszty eksploatacji.

Posiadasz działkę budowlaną i zastanawiasz się nad budową domu 100m2? Weź pod uwagę budynek w technologii modułowej.

Poznaj ceny domów modułowych o wybranej powierzchni:

Źródła:

Może Spodoba Ci Się Również

Share via
Copy link
Powered by Social Snap