Search
Close this search box.
garaż modułowy

Ile Kosztuje Garaż Modułowy? Cena Budynku Na Dwa Samochody

Na garaże modułowe decydują się nie tylko właściciele samochodów. Osobny budynek przyda się także osobom, które potrzebują dodatkowego miejsca do przechowywania, pracy lub hobby. Stosunkowo niski koszt budowy sprawia, że rozwiązanie cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Ostateczna cena zależy od wielu czynników. Przy wycenie projektu producent bierze pod uwagę m.in. wymiary konstrukcji, użyte materiały i dodatkowe wyposażenie.

Modułowe garaże blaszane stanowią świetną alternatywę dla garaży murowanych. Poniżej omawiamy najważniejsze czynniki, które mają wpływ na cenę budynku.

Co wpływa na cenę garażu modułowego?

Na cenę garażu modułowego wpływa wiele czynników. Poniżej omawiamy aspekty, które warto wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem budowy.

Opłaty wynikające z prawa budowlanego​

Jeśli konstrukcja garażu opiera się na fundamentach, konieczne jest sporządzenie aktu notarialnego.

W przypadku budynku blaszanego, usytuowanego bezpośrednio na podłożu, wystarczy umowa kupna sprzedaży.

Weź pod uwagę także podatki, lokalne opłaty za zgłoszenie oraz dodatkowo koszt dopełnienia formalności związanych z budową. (2)

Ukształtowanie terenu​

Znaczenie ma także ukształtowanie terenu, na którym ma stanąć garaż. Jeśli na twojej działce są nierówności lub wzniesienia, konieczne będzie jej wyrównanie.


Być może okaże się konieczne zainstalowanie ściany oporowej, aby zapobiec erozji ziemi wokół budynku. (4)


W przypadku równego podłoża, koszt postawienia garażu będzie niższy o koszt usługi.

Materiały budowlane​

Ostateczna wycena zależy w dużej mierze od zastosowanych materiałów. Na przykład, modułowy garaż blaszany będzie tańszy niż garaże tynkowane z płyty warstwowej.

Ponadto, producenci używają różnych materiałów, co wpływa nie tylko na cenę, ale także na trwałość konstrukcji.

Wysokiej jakości produkty zapewniają odporność na warunki atmosferyczne. Dzięki nim, twój garaż przetrwa wiele lat.

Liczba modułów​

Jeśli projekt składa się z więcej niż jednego modułu, jego koszt odpowiednio wzrośnie. Nie tylko ze względu na wymiar.

Do garażu na dwa samochody będą potrzebne m.in. dwie bramy wjazdowe.

Ściany wewnętrzne​

Konstrukcje modułowe ze ścianami wewnętrznymi wymagają większych nakładów finansowych niż prosty garaż bez dodatkowych pomieszczeń.

Znaczenie ma zarówno liczba ścian i drzwi, jak i użyte materiały oraz wykończenie.

Dodatkowe funkcje budynku​

Wiele firm oferuje możliwość dopasowania garażu do indywidualnych potrzeb klientów.

Na przykład, możesz zdecydować się na czterospadowy dach lub dodatkowe piętro, aby zyskać miejsce do przechowywania lub do pracy. (1)

Często w obiektach instalowane są łazienki, klimatyzacja i inne udogodnienia. Wybór niestandardowych opcji podnosi cenę garażu.

Dodatkowe koszty, które powinieneś wziąć pod uwagę

W poprzednich akapitach omówiliśmy czynniki, które wpływają na cenę garażu modułowego. To jednak nie wszystko. Znaczenie mają również fundamenty, wyposażenie i izolacja budynku.

Fundament​

Ważnym elementem wyceny garaży modułowego są fundamenty. Nie zawsze będą potrzebne, np. jeśli stawiasz garaż blaszany na równym terenie. Zwykle są jednak niezbędne. Dzięki zastosowaniu fundamentów, konstrukcja garażu jest trwała. Ściany i dach zyskują solidne wsparcie. (4)

Wyposażenie

Ostateczny koszt garażu modułowego w dużej mierze zależy od jego wyposażenia. Istotne znaczenie ma estetyka i nowoczesność poszczególnych elementów.

Producenci obiektów modułowych oferują różne standardy wyposażenia. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z wybraną firmą, aby poznać więcej szczegółów.

Ocieplenie​

Kwestia ocieplenia budynku jest bardzo ważna, szczególnie zimą. Jego koszt zależy m.in. od rodzaju garażu, który trzeba ocieplić. Garaż tynkowany czy murowany wymagają innego typu izolacji niż np. garaże blaszane. Informacje na temat ocieplenia znajdziesz w ofercie wybranej firmy.

Koszt podstawowego garażu modułowego

Koszt podstawowego garażu modułowego różni się w zależności od producenta.

Przykładowo, w cenę bazową budynku z dachem jednospadowym są wliczone następujące elementy konstrukcji:

  1. Ściany samonośne o wymiarach uzgodnionych z klientem;
  2. Podwójne cynkowanie ogniowe konstrukcji metalowej budynku;
  3. Wykończenie ścian zewnętrznych tynkiem akrylowym i dwiema warstwami masy podkładowej;
  4. Wykończenie ścian wewnętrznych tynkiem i białą farbą;
  5. Płatwie dachowe ze stali ocynkowanej;
  6. Pokrycie dachu blachą stalową trapezową T18 i obróbki dachowe z blachy powlekanej;
  7. Słupki nośne bramy ocynkowane i otynkowane;
  8. Otwory konstrukcyjne na okna, drzwi, świetliki i inne, według ustaleń z klientem.

Koszt garażu z warsztatem

W przypadku garażu z warsztatem powinieneś nastawić się na wyższe koszty niż przy standardowym budynku. (3) Warsztat wymaga specjalistycznego wyposażenia.

Na rynku działa wielu producentów, którzy oferują niestandardowe garaże modułowe. Aby uzyskać więcej informacji na temat kosztów, skontaktuj się z wybraną firmą. Z pewnością pomoże ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Podsumowanie

Garaże modułowe to świetna alternatywa dla tradycyjnych garaży murowanych. Ich zaletą jest stosunkowo krótki czas realizacji zlecenia oraz korzystne ceny. Wielu producentów umożliwia personalizację projektu, aby idealnie dopasować go do potrzeb klienta. Oprócz garaży, niektóre firmy oferują także wiaty i domki ogrodowe.

Modułowe garaże służą nie tylko jako miejsce dla samochodów. Świetnie sprawdzają się także jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania lub kącik do pracy. Koszt budowy garażu różni się w zależności od producenta. Porównaj oferty kilku firm zanim zdecydujesz się skorzystać z usług jednej z nich.

Jeśli interesuje cię koszt budowy domu modułowego, szczegóły znajdziesz w podlinkowanym artykule.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Czy cena wolnostojącego garażu różni się od połączonego z budynkiem?​

Tak, cena wolnostojącego garażu różni się od ceny garażu połączonego z budynkiem. Jest niższa. (3)

Ile kosztuje garaż modułowy na 2 samochody?

To, ile kosztuje garaż modułowy na 2 samochody zależy od wielu czynników. Znaczenie mają m.in. jakość materiałów budowlanych, rozmiar budynku, dodatkowe wyposażenie, personalizacja projektu, itp.

Czy opłaca się kupić garaż modułowy?

Uważamy, że opłaca się kupić garaż modułowy. Koszty budowy są niższe niż w przypadku tradycyjnego garażu murowanego. Krótszy jest także czas realizacji inwestycji.

Ile zapłacę za dobudowę garażu do domu modułowego?

Koszt dobudowy garażu do domu modułowego zależy od kilku czynników. Znaczenie ma na przykład ukształtowanie terenu oraz twoje osobiste preferencje. Aby garaż współgrał ze stylem głównego budynku, skorzystaj z usług tego samego producenta.

Źródła:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap