Search
Close this search box.
domy modułowe 35m2

Ile Kosztuje Dom Modułowy 35m2? Cena Budynku

Całoroczne domy modułowe zyskują na popularności dzięki przystępnym cenom, możliwości personalizowania projektów i krótkiemu czasowi budowy. W przeciwieństwie do budynków murowanych, powstają na hali produkcyjnej. Następnie moduły są transportowane na twoją działkę i montowane na miejscu.

W poniższym artykule omówimy czynniki wpływające na koszt 35-metrowego domu modułowego. Przedstawimy ci również szczegółowy podział kosztów związanych z budową.

Ile zapłacisz za 35m2 dom modułowy?

Podczas naszego researchu znaleźliśmy oferty budynków modułowych w stanie surowym zamkniętym po 1400-1800 zł za metr kwadratowy, jak nawet i 2 500 zł za metr kwadratowy.

W przypadku budynku 35m2 zapłaciłbyś zatem od 49 000 – 87 500 złotych. Do podstawowej ceny powinieneś doliczyć pozostałe koszty, m.in. działka, fundamenty, transport i rozładunek.

Aby zobrazować ci koszty związane z budową domów modułowych o metrażu 35m2, przygotowaliśmy poniższą symulację.

Pamiętaj, że nie jest to ofera handlowa. Ostateczny koszt inwestycji zależy m.in. od projektu, wykorzystanych materiałów oraz cennika producenta.

Symulacja kosztów

Standard budynku:

Koszt budynku w wersji standard: 106 000 zł (3 799 zł/m2)

Dodatkowe koszty naliczane przez producenta:

Łącznie koszty dodatkowe: 32 770 zł

Całkowity koszt, jaki poniesiesz u producenta: 156 290 zł (5 602 zł/m2).

Teraz porównajmy koszt budynku z mieszkaniem w stanie deweloperskim, w Krakowie. Według serwisu MuratorPlus średnia cena oscyluje wokół 12 tys. zł/ m2 (1), co daje 420 000 zł za lokal o metrażu 35m2.

Koszt jest w tym przypadku niemalże o połowę niższy. Pamiętaj jednak o pozostałych opłatach związanych m.in. z zakupem działki, przygotowaniem fundamentów, podłączeniem mediów, montażem, wykończeniem i umeblowaniem.

Od czego zależą ceny domów modułowych?

Cena małego domku modułowego zależy od kilku czynników. Poniżej omawiamy poszczególne z nich.

Rozmiar domu

Rozmiar domu modułowego ma znaczący wpływ na jego koszt. 35-metrowy budynek będzie zazwyczaj bardziej przystępny cenowo niż większe domy. Ostateczny koszt może jednak różnić się w zależności od projektu, układu oraz producenta.

Projektowanie i dostosowywanie

Projekty domów modułowych zwykle możesz dostosować do własnych potrzeb. Cena domku modułowego może wzrosnąć, jeśli zdecydujesz się na wysokiej klasy wykończenie, niestandardowe szafki, itp.

Lokalizacja i przygotowanie terenu

Lokalizacja domu modułowego może również wpłynąć na ostateczny koszt inwestycji. Mamy na myśli m.in. przygotowanie terenu, w tym jego wyrównanie oraz fundamenty.

Dodatkowe funkcje i udogodnienia​

Dodawanie rozwiązań takich jak garaż, weranda oraz energooszczędne urządzenia także mogą wpłynąć na ostateczny koszt domu modułowego.

Typ wymaganych dokumentów

Jeżeli twój domek modułowy do 35 m2 spełni pozostałe wymogi formalne, wystarczy że zgłosisz jego budowę do organów nadzoru budowlanego. Wówczas zaoszczędzisz na projekcie budowlanym (przykładowo 13 000 zł) oraz pozwoleniu na budowę (16 250 zł).

Jak zaoszczędzić na budowie domu modułowego 35m2?

1. Wybierz standardowy projekt domu modułowego

Żarówka

2. Korzystaj z energooszczędnych rozwiązań, aby obniżyć długoterminowe koszty.

Research na laptopie

3. Zrób research i korzystaj z promocji producentów.

Podsumowanie

Cena za wybudowanie domu modułowego o metrażu 35m2 może się różnić w zależności od czynników, takich jak układ, projekt, lokalizacja i dodatkowe udogodnienia. Od ostatecznej ceny inwestycji zależy również to, czy posiadasz działkę budowlaną.

W przypadku domów modułowych masz jednak szansę na zrealizowanie inwestycji w niższej cenie, niż budując tradycyjny dom murowany. Rozwiązanie to jest ciekawą alternatywą również dla inwestorów, którzy chcieliby zakupić domek letniskowy.

Poznaj ceny domów modułowych o wybranej powierzchni:

Źródła:

Może spodoba Ci się również:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap