domy modułowe 90m2 cena

Ile Kosztuje Dom Modułowy 90m2? Cena Budynku

Coraz trudniej znaleźć mieszkania w przystępnych cenach. Aktualnie za 1 m2 mieszkania na rynku wtórnym zapłacisz średnio 9273 zł (1). W przypadku mieszkania o powierzchni 90m2 daje to 834 570 zł.

Ze względu na powyższe coraz więcej osób decyduje się na zakup lokali o mniejszej powierzchni, lub buduje niewielkie domki na równie małych działkach (2). Tańszą (i coraz popularniejszą) alternatywą dla tradycyjnego budownictwa jest technologia modułowa. Pozwala obniżyć koszt produkcji budynków nawet o 20%.

Prawdopodobnie zastanawiasz się, ile kosztowałby zatem dom modułowy o powierzchni 90m2? Przeczytaj dalej, aby poznać odpowiedź na to pytanie. Wytłumaczymy ci również od czego zależy całkowity koszt inwestycji.

Ile wynosi cena domu modułowego o powierzchni 90m2?

Całoroczne domy modułowe o powierzchni 90 m² można nabyć nawet za 300 000 złotych. Oczywiście, koszty dotyczą tylko standardowych budynków bez dodatkowego wyposażenia.

Nie obejmują one również instalacji elektrycznej, sanitarnej, ogrzewania, ani wykończenia wnętrza. Dodatkowo w cenę inwestycji powinieneś wliczyć koszt zakupu działki (chyba, że już jesteś jej właścicielem).

Pamiętaj, że ceny domów modułowych, które uwzględniają wszystkie powyższe elementy i są gotowe do zamieszkania, zaczynają się od około 5 000 zł za m².

Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na wyższy standard wyposażenia, cena za metr kwadratowy dodatkowo wzrośnie. Mimo to, gotowe domy modułowe nadal pozostają znacznie tańsze niż tradycyjne domy jednorodzine.

Co więcej, energooszczędne rozwiązania pozwolą ci również liczyć na długoterminowe oszczędności na kosztach eksploatacji budynku.

Od czego zależy cena 90m2 budynku modułowego?

Nowoczesne domy modułowe są zazwyczaj tańsze niż murowane, dzięki bardziej wydajnemu procesowi budowy. Powinieneś jednak wiedzieć, że ostateczny koszt domu modułowego może się różnić w zależności od kilku czynników:

Dla przykładu, ceny gotowych domów modułowych o tym metrażu zaczynają się od około 3 000 i mogą sięgać nawet do 8 000zł. Na cenę wpływa również to, kto sprawuje pieczę nad gromadzieniem niezbędnej dokumentacji (niektórzy producenci pomogą ci np. w uzyskaniu pozwolenia na budowę domu).

Koszt transportu

Planując zakup domu modułowego, weź pod uwagę również koszt dostawy. Może on wynieść od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od odległości od miejsca, w którym został wyprodukowany, oraz liczby modułów, na które został podzielony.

Zanim podpiszesz umowę z producentem, dowiedz się również czy w ofercie / cenie transportu uwzględniono także koszt montażu domu na miejscu.

Podsumowanie

Budowa domu modułowego o powierzchni 90m2 to interesująca opcja dla osób, które szukają tańszej alternatywy dla tradycyjnych budynków murowanych lub mieszkań w bloku.

Gotowe domy modułowe całoroczne są zazwyczaj tańsze, szybsze do zbudowania i mogą być bardziej energooszczędne. Dzięki temu, że czas inwestycji jest krótszy niż w przypadku standardowej budowy oszczędzisz na równoczesnym płaceniu czynszu za wynajmowane mieszkanie i kredytu hipotecznego.

Poza tym istnieje mniejsze ryzyko (a co za tym idzie koszty) wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności i wydłużenia czasu inwestycji.

Poznaj ceny domów modułowych o wybranej powierzchni:

Źródła:

Może Spodobać Ci się Również