Search
Close this search box.
Dom modułowy z tarasem i basenem

Ile kosztuje dom modułowy pod klucz? Cena Standardu

Technologia smart home, jeszcze niedawno była postrzegana jako luksus dostępny tylko dla nielicznych. Obecnie jest jednym z częściej spotykanych dodatków w nowoczesnych domach. Zapewnia ci wygodę, oszczędność i personalizację.

Mówiąc wprost – systemy smart home rewolucjonizują sposób, w jaki postrzegamy i korzystamy z naszej przestrzeni życiowej.

Co ciekawe, podobne innowacje są coraz częściej integrowane z budownictwem modułowym. Wyobraź sobie dom, który nie tylko można dostosować do swoich potrzeb pod względem konstrukcji, ale także technologii. Mało tego, od razu po postawieniu możesz się do niego wprowadzić… To marzenie niejednej osoby.

Wobec tego zajmijmy się kolejną kwestią – jak kształtuje się cena domu modułowego “pod klucz”? Czy warto zainwestować w ten standard wykończenia? Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać odpowiedzi na te pytania.

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Czym Charakteryzuje Się Standard “Pod Klucz”?​

Standard “pod klucz” w odniesieniu do domów modułowych oznacza, że gdy prace zostaną zakończone, dom jest gotowy do zamieszkania.

Wielu producentów domów modułowych oferuje kompleksowe usługi, które obejmują przygotowanie fundamentów, instalację systemu kanalizacyjnego oraz wykonanie przyłączy elektrycznych i hydraulicznych.

 Zorganizują dla Ciebie również niezbędne pozwolenia. Ostatecznie nabywca odpowiada jedynie za zakup działki pod budowę.

Kupując dom modułowy “pod klucz” możesz również osobiście zlecić prace ziemne. W takim przypadku otrzymasz w pełni wykończony budynek – niektórzy producenci na siebie biorą również jego umeblowanie.

Pamiętaj, aby zweryfikować z producentem, co oznacza “standard pod klucz” w jego ofercie. Niektórzy z nich wyróżniają dodatkowo standard premium, który charakteryzuje się większym zakresem świadczonych usług.

Dom modułowy

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Co zawiera cena za standard?

W cenie standardu “pod klucz” uwzględnione są zwykle:

Pamietaj, że oferty poszczególnych producentów różnią się od siebie. Ze względu na to sprawdź przed podpisaniem umowy, co wchodzi w zakres inwestycji, która cię interesuje.

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Kiedy warto wybrać “dom modułowy pod klucz”?

Wybór odpowiedniego standardu wykończenia pozwoli ci uniknąć niepotrzebnych nerwów i wydatków. Poniżej podpowiadamy w jakich sytuacjach dom modułowy “pod klucz” będzie najlepszym wyborem.

Nie masz doświadczenia w budownictwie ani wykończeniach wnętrz:

Jeśli nie masz doświadczenia w zarządzaniu projektami budowlanymi ani wiedzy technicznej, wybór domu “pod klucz” pozwoli Ci uniknąć wielu potencjalnych problemów i błędów.

Zależy ci na skróceniu czasu inwestycji:

Budowa domu “pod klucz” jest zazwyczaj szybsza, ponieważ wszystkie elementy są przygotowywane, montowane i wykańczane w kontrolowanych warunkach. Następnie gotowe moduły są transportowane na miejsce budowy.

Obawiasz się nieprzewidzianych kosztów

Wybierając dom “pod klucz”, otrzymujesz wycenę za całość projektu (w tym wykończenie, które bywa bardzo kosztowne), co minimalizuje ryzyko nieprzewidzianych wydatków i wzrostów cen materiałów budowlanych.

Zależy ci na wysokiej jakości usług

Domy modułowe są budowane w kontrolowanych warunkach fabrycznych, co często gwarantuje wyższy standard jakości w porównaniu z tradycyjnym budownictwem.

Nie masz czasu na koordynację projektu

Wybierając dom “pod klucz”, nie musisz martwić się koordynacją poszczególnych etapów budowy, zamawianiem materiałów ani zatrudnianiem i kontrolowaniem pracy różnych ekip budowlanych.

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Porównanie ceny standardu pod klucz z innymi stanami wykończenia

Standard “pod klucz” to jeden ze stanów wykończenia domu, który różni się kosztami w porównaniu z innymi dostępnymi standardami.

Aby dokładnie porównać ceny sprawdź oferty wybranych producentów. Aby dać ci ogląd na sytuację, przedstawiamy ogólny przegląd różnic cenowych pomiędzy standardem “pod klucz”, deweloperskim oraz stanem surowym zamkniętym.

Standard Wykończenia Standard "pod klucz" Standard deweloperski Stan surowy zamknięty
Opis Dom jest w pełni wykończony, gotowy do umeblowania i zamieszkania. Budynek jest zabezpieczony przed czynnikami atmosferycznymi i ocieplony. Wewnątrz są przeprowadzone instalacje elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne. Obejmuje m.in. ściany, zamontowanie okien i drzwi, ale bez wykończenia wnętrz i części zewnętrznej budynku.
Cena za metr kwadratowy od 7 000 zł od 6 000 zł od 4 000 zł

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Czym jest dom modułowy "pod klucz"?

Dom modułowy “pod klucz” to budynek gotowy do zamieszkania, w którym wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały już wykonane przez producenta.

Jakie czynniki wpływają na cenę domu modułowego "pod klucz"?

Główne czynniki, które wpływają na cenę domu modułowego “pod klucz to jego wielkość, wykorzystane materiały, lokalizacja, oferta producenta oraz dodatkowe udogodnienia, takie jak garaż czy taras.

Czy mogę dostosować wykończenie domu modułowego do własnych potrzeb?

Tak, wielu producentów oferuje możliwość wykończenie domu modułowego do twoich potrzeb, a także tworzenia indywidualnych rozwiązań. Pamiętaj, że modyfikacje projektu są zwykle dodatkowo płatne.
Share via
Copy link
Powered by Social Snap