Cena domów modułowych

Ceny Domów Modułowych

Ceny domów modułowych wahają się od 1000zł/m2, nawet do 7000zł/m2 i są zależne od wielu czynników,  takich jak np. stan wykończenia, rodzaj materiałów budowlanych czy ukształtowania terenu, na którym stanie gotowy dom. Stąd wynika rozstrzał w kwotach za m2.

W celu uzyskania precyzyjnej oferty cenowej, zachęcamy do wypełnienia poniższego formularza. Zebranie niezbędnych szczegółów, pozwoli nam sprawnie przeprowadzić Cię przez zakup odpowiedniego domu. Od przygotowania wyceny projektu do wyboru zaufanego wykonawcy z bazy naszych partnerów.

Formularz Wyceny

Wypełnij formularz, aby uzyskać darmową wycenę wymarzonego domu.

Dlaczego Warto Wypełnić Formularz Wyceny?

 • Lepsze oszacowanie ceny budowy domu jest możliwe tylko na podstawie konkretnych danych.

 • Kontakt z doradcą Modulovve to oszczędność czasu i stresu związany z wyborem odpowiedniego producenta.

 • W Modulovve wpółpracujemy wyłącznie z zaufanymi wykonawcami, których jakość usług sprawdziliśmy w praktyce i nie obawiamy się polecać innym.

 • Tylko w ten sposób otrzymasz gwarancję inwestycji wykonanej solidnie, na czas i w korzystnej cenie.

Czy Dom Modułowy To Dobra Inwestycja?

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Co składa się Na Cenę Domu Modułowego?

Cena domów modułowych zależy od wielu czynników. Metraż, materiały, standard wykończenia, lokalizacja fabryki — wszystko to należy wziąć pod uwagę podczas szacowania kosztów. Duże znaczenie ma także wybór producenta.

Weź też pod uwagę, że jeśli chodzi o gotowe domy, cennik będzie inny w zależności od oferty wybranej firmy. Dlatego przed podjęciem decyzji upewnij się, co obejmuje cena bazowa i zapytaj o dodatkowe koszty.

Dobrym pomysłem jest też porównanie ofert od kilku różnych producentów.

Zastanawiasz się, jakie czynniki wpływają na to, ile kosztuje budowa domu modułowego? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedź.

Formalności

W przypadku domów modułowych większych niż 70 m2, do ogólnych wydatków należy doliczyć koszt uzyskania pozwolenia na budowę.

Producent informuje klienta, jakich formalności powinien dopełnić przed rozpoczęciem realizacji inwestycji. Niektórzy z nich zdejmą z ciebie tę odpowiedzialność i osobiście zajmą się formalnościami – za dodatkową dopłatą.

Fundamenty

Aby zadbać o stabilność konstrukcji, należy wylać fundamenty. Zwiększają one wytrzymałość domu i zapobiegają gromadzeniu się w nim wilgoci. (5)

Cena czynności zależy od zastosowanej technologii, jednak jest to dość duży jednorazowy wydatek (około 500 – 700 zł/m2). Powinieneś być na niego przygotowany przy budowie domu modułowego.

Personalizacja

Im bardziej zmodyfikujesz bazowy projekt domu modułowego, tym wyższy będzie koszt realizacji inwestycji. Opcji masz dużo, ponieważ wiele firm umożliwia dostosowanie budynku do indywidualnych potrzeb klienta.

Zakres i cena poszczególnych modyfikacji zależy od oferty producenta.

Metraż

Zapewne się domyślasz, że jeśli chodzi o dom modułowy, cena zależy w dużej mierze od jego wielkości. W końcu bezpośrednio przekłada się ona na ilość niezbędnych materiałów oraz nakład pracy.

Małe domki modułowe są oczywiście tańsze, niż duże domy złożone z wielu modułów.

Standard Wykończenia

Dom wykończony “pod klucz” stanowi większy wydatek, niż budynek w stanie surowym zamkniętym lub deweloperskim. Aktualnie za dom modułowy zapłacisz:

Transport

Gotowe moduły należy przewieźć z hali produkcyjnej na miejsce budowy domów, co również wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Na koszt transportu wpływa m.in. odległość działki od fabryki, ale także zakres działań niezbędnych do podjęcia w związku z transportem, wjazd na działkę, wielkość poszczególnych modułów i ich liczba… Transport zwykle wyceniany jest indywidualnie.

Przyłączenie Mediów

Doprowadzenie wody, prądu i gazu wiąże się z kosztem kilku – kilkunastu tysięcy złotych.

Sprawdź Cennik Projektów Gotowych Domów Modułowych

Ile kosztuje dom modułowy z keramzytobetonu?

W porównaniu do budynku o konstrukcji szkieletowej, cena domu modułowego z keramzytobetonu jest nieco wyższa. Koszt budowy wynosi średnio od 5500 do 6000 zł za m2.

Poziom wydatków zależy w dużej mierze od tego, czy wybierzesz dom w stanie surowym zamkniętym, deweloperskim czy wykończony “pod klucz”. Różnica w cenie za m2 wynosi około tysiąca złotych. Istotne znaczenie ma także lokalizacja, wielkość i standard budynku.

Keramzytobeton jest rodzajem betonu o porowatej strukturze, dlatego świetnie sprawdza się przy budowie domów modułowych.

Jego wykorzystanie pozwala zaoszczędzić na:

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Ile kosztują małe, średnie i duże domy modułowe?

Na koszt budowy domu modułowego wpływa przede wszystkim wielkość budynku. Im mniejszy metraż, tym niższa cena. Kwoty zaczynają się już od 150 000 zł za mały dom w wersji podstawowej. Do tego należy doliczyć m.in. koszt personalizacji projektu, fundamentów, instalacji, wykończenia i transportu.

Poniżej przedstawiamy porównanie cen domów modułowych o różnej wielkości.

Mały Dom Modułowy Do 35 m2: ok. 140 000 - 250 000 PLN

Dom modułowy 35m2 to zwykle minimum, jeśli chodzi o powierzchnię zabudowy. Ile kosztuje?

Jak widzisz, cena jest przystępna — szczególnie, jeśli porównasz ją z wydatkiem na mieszkanie o podobnym metrażu.

A gdybyś chciał się od razu wprowadzać? Ile wtedy musiałbyś zapłacić za mały dom modułowy?

Zauważ jednak, że wymienione kwoty dotyczą budynków całorocznych. Chcesz kupić letniskowy domek modułowy? Cena będzie niższa.

Budynki sezonowe najczęściej powstają z drewna. Ich ceny zaczynają się już od 800 zł za m2. Oznacza to, że koszt inwestycji mieści się w ok. 30 000 zł.

Więcej o cenie domku do 35 m2 przeczytasz tu.

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Średni I Duży Dom Modułowy

Koszt budowy domu modułowego w zależności od projektu, jego modyfikacji i wykorzystanych rozwiązań wynosi zwykle od 3500 do 4500 zł za m2 (za stan surowy zamknięty). Oczywiście na rynku znajdziesz różne oferty – tańsze i droższe.

Dla porównania: koszt budowy systemem tradycyjnym przeważnie wynosi od 1800 do nawet 4000 zł za m2. Nie masz jednak pewności ile ostatecznie wyniesie koszt inwestycji – materiały budowlane drożeją, czas prac może się wydłużyć. Na korzyść domów modułowych niewątpliwie przemawia fakt, że ostateczną cenę domu poznajesz już przy podpisaniu umowy.

Weź także pod uwagę, że w przypadku budynku o powierzchni powyżej 70 m2 będziesz potrzebował pozwolenia na budowę. Jego uzyskanie to dodatkowy wydatek, który również wpływa na całkowity koszt domu modułowego.

Jednak (według najnowszych informacji) aktualizacja polskiego prawa budowlanego umożliwi stawianie bez pozwolenia także większych nieruchomości, powyżej 70 m2 powierzchni zabudowy. Przyjrzyjmy się teraz kosztom budowy domów modułowych o określonej powierzchni.

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Cena Domu modułowego 70 m2: 280 000 - 490 000 PLN

Jeśli chodzi o domy modułowe o powierzchni 70m2, cena wynosi średnio:

Wszystko zależy od ostatecznej powierzchni zabudowy oraz wykorzystanych materiałów.

Interesuje cię wersja “pod klucz”?

Chcesz dowiedzieć się więcej o domach modułowych o powierzchni 70 m2? Przeczytaj nasz artykuł.

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Cena domu modułowego 90 m2: 300 000 - 630 000 PLN

Interesuje cię dom modułowy 90 m2?

Tutaj przeczytasz więcej o tym, ile kosztuje dom modułowy 90 m2.

Projekty o większej powierzchni zabudowy dostępne są główne jako domy modułowe parterowe, ale w sprzedaży znajdziesz również piętrowe. Jednak ich cena nie należy do najniższych.

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Cena domu modułowego 100 m2: 350 000 - 700 000 PLN

Tutaj przeczytasz więcej o cenach domów modułowych 100 m2

Cena domu modułowego 120 m2: 480 000 - 840 000 PLN

Zostały nam jeszcze domy modułowe o powierzchni 120m2.

Jednak również w tym przypadku finalna kwota inwestycji zależy od projektu i wprowadzonych modyfikacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, ile kosztują domy modułowe 120 m2.

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

czy Budowa Domu Z Gotowych Elementów jest tańsza od standardowej?

Mimo że początkowy wydatek przy budowie domu modułowego może być wyższy od tradycyjnej inwestycji, finalne koszty niejednokrotnie wychodzą taniej.

Wynika to z faktu, że poszczególne moduły powstają w fabryce w zamkniętej hali produkcyjnej. Dzięki temu inwestycja nie jest narażona na opóźnienia spowodowane złą pogodą.

Ponadto proces produkcji jest bardzo wydajny. Pozwala zaoszczędzić na kosztach budowy nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Nie musisz obawiać się niedoboru materiałów lub ich drożejących cen. Ponadto przez brak przestojów nie generuje dodatkowych opłat i problemów związanych z utrzymywaniem ekipy budowlanej.

Pamiętaj jednak, że firmy zajmujące się budową domów modułowych podają w swoich ofertach ceny bazowe. Jeśli zdecydujesz się na większy dom i wyższej jakości materiały, ostateczny koszt wzrośnie.

Podstawowa wycena na ogół obejmuje produkcję modułów ze ściankami działowymi (a czasem również ich montaż na działce).

Do tego dochodzi koszt fundamentów, podłączenia mediów oraz transportu i wynajęcia dźwigu. Wciąż jednak suma wydatków może okazać się niższa, niż w przypadku domu murowanego.

Dynamiczny rozwój budownictwa modułowego ma duży wpływ na rynek nieruchomości. Tym bardziej, że domy modułowe są dostępne w różnych przedziałach cenowych. Dlatego stanowią ciekawą alternatywę dla mieszkań w bloku.

Branża domów modułowych działa jako odrębny segment na rynku budowlanym. Jednak mimo wielu zalet i rosnącej popularności, jeszcze nie przekonuje do siebie konsumentów. (4) Niektórym domy modułowe wciąż kojarzą się z tanim budownictwem średniej jakości.

Ostatni wzrost zainteresowania technologią modułową dowodzi jednak, że uprzedzenia powoli zanikają.

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Ile kosztuje Gotowy dom modułowy w zależności od standardu wykończenia?

Domy modułowe zdobywają coraz większą popularność dzięki funkcjonalności i nowoczesnemu designowi. Jeżeli zastanawiasz się nad inwestycją, kluczowe jest zrozumienie różnic w kosztach w zależności od wybranego standardu wykończenia.

Poniżej przedstawiamy orientacyjne ceny oraz informacje, co zawierają poszczególne oferty.

Stan surowy zamknięty

Jeżeli rozważasz inwestycję w dom modułowy w stanie surowym zamkniętym, punktem odniesienia pomocnym przy oszacowaniu kosztów może być cena 4zł za m2. Cena uwzględnia elementy takie jak: plany techniczne, konstrukcja dachu i stropu, ściany zewnętrzne oraz okna i drzwi.

Warto podkreślić, że faktyczne koszty mogą się różnić w zależności od wybranych materiałów, technologii oraz oferty danego producenta.

Dlatego przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z kilkoma wykonawcami i porównać ich cenniki. Pamiętaj też, że koszt będzie proporcjonalny do wielkości planowanego domu, więc wybór projektu ma kluczowe znaczenie dla ostatecznego kosztu budowy.

Standard deweloperski

Budowa domu w standardzie deweloperskim obejmuje szereg kluczowych elementów konstrukcyjnych i instalacyjnych. Jeśli rozważasz taką inwestycję, pamiętaj, że cena za m2 zaczyna się już od 6m2.

Są w niej uwzględnione wszystkie podstawowe składniki budowy, od planów technicznych, przez konstrukcje dachu, ściany, aż po instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne. Zakupiony przez ciebie budynek będzie również ocieplony wewnątrz i od zewnątrz. Będzie miał gotową elewację oraz przygotowane ściany wewnętrzne – nośne i działowe.

Ceny Domów Modułowych Pod Klucz

Zastanawiasz się, ile kosztują domy modułowe całoroczne “pod klucz”? Ceny wynoszą ok. 7000 zł/m2, czyli nieco więcej, niż domów w stanie deweloperskim.

Określenie “pod klucz” oznacza, że dom jest wykończony, wyposażony w niezbędne sprzęty i gotowy do wprowadzenia się. Pozostaje jedynie umeblowanie go według własnych preferencji (choć i to nierzadko pojawia się w ofercie producentów).

Ostateczny koszt domu zależy zarówno od standardu wykończenia, jak i możliwości finansowych klienta. Najbardziej luksusowe oferty obejmują pełną aranżację wnętrz przygotowaną przez architekta.

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Etapy zakupu domu modułowego

Ustalenie Wstępnych Szczegółów Z Doradcą Modulovve

 • Wybór gotowego projektu z katalogu lub ustalenie przykładowego jako punktu odniesienia do przygotowania projektu indywidualnego.

 • Przyjmujemy też projekty z zewnątrz. Konsultujemy je z producentem w celu uzyskania kosztorysu. 
produkcja domu modułowego

Wstępny Kosztorys

Przekazujemy kontakt do producenta, który przygotuje proste rysunki architektoniczne i wstępne wyliczenia.

Na tym etapie możliwe jest spotkanie w biurze, a nawet wizyta w fabryce, w której produkowane będą moduły.

Producent przygotowuje wstępne wyliczenia. Na tym etapie możliwe są wszelkie modyfikacje, dorysowywanie i usuwanie elementów projektu.

Umowa Przedwstępna i Zaliczka 20%

Klient wpłaca zaliczkę w wysokości 20% po podpisaniu umowy przedwstępnej.

Zgłoszenie budowy i Uzyskanie Pozwolenia

Złożenie dokumentów o pozwolenie na budowę / zgłoszenie budowy.

Przygotowanie Finalnego Projektu

Wykonanie projektu u architekta – zależnie od preferencji klienta architekt może być wybrany przez niego lub zaproponowany przez wykonawcę.

Kolejna Wpłata 30%

Jeżeli klient zatwierdzi ostateczny projekt i wpłaci kolejną zaliczkę w wysokości 30% finalnej sumy, producent gwarantuje niezmienność ceny produkcji na 6 miesięcy.

Co za tym idzie, nawet w przypadku np. wzrostu cen materiałów, koszty dla klienta nie ulegają zmianie.

Podobnie w sytuacji, gdy opóźnienie pojawia się po stronie klienta. Np. w razie problemów z ustanowieniem hipoteki.

Przygotowania Do Budowy

Producent zamawia i czeka na niezbędne materiały (np. czas oczekiwania na drzwi i okna to około 6 tygodni).

W tym czasie klient ma czas na przygotowanie terenu pod zabudowę, fundamentów oraz mediów (jeżeli są potrzebne)*.

Wpłata Pozostałych 50% Należności

Przed transportem klient płaci 50% lub 45% i ostatnie 5% dopiero po montażu domu na działce -decyzja należy do klienta.

Montaż Na Działce

Dom jest montowany na działce. W zależności od ustaleń – za montaż odpowiada producent lub klient może zorganizować to we własnym zakresie.

a) Domy modułowe: montaż 1-ego modułu zajmuje 1 dzień. Jeśli projekt wymaga łączenia modułów, czas może się wydłużyć. Niezbędne instalacje (elektryczna, wodno-kanalizacyjna i ew. gazowa) montowane są na etapie produkcji w fabryce.

b) Domy prefabrykowane: montaż wymaga więcej czas. Realizacja inwestycji może potrwać do 6 miesięcy, jeśli nie ma opóźnień ze strony klienta. W tym wliczony jest też czas produkcji w fabryce.  Instalacje dodawane są na miejscu. 

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Ile kosztuje transport domu modułowego?

transport domu modułowego

To, ile kosztuje transport domu modułowego, zależy m.in. od lokalizacji fabryki i działki klienta. Producenci oferują swoje usługi na terenie całego kraju lub w we wskazanym regionie.

Im bliżej hali produkcyjnej znajduje się miejsce budowy, tym mniej zapłacisz za transport.

W zależności od odległości koszt dostarczenia modułów na działkę waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Najczęściej zadawane pytania

Jak Długo Trwa Budowa Domu Modułowego?

Budowa domu modułowego trwa o 30% krócej, niż postawienie domu metodą tradycyjną. Cały proces zajmuje zazwyczaj od 2 do 6 miesięcy. Sam montaż na działce trwa zwykle od kilku dni do kilku tygodni.

Szybkość budowy zależy od wielkości domu, liczby modułów i zatrudnionych pracowników. (6)

Jak Powstają Domy Modułowe?

Domy modułowe powstają w hali produkcyjnej. Pracownicy ściśle kontrolują ich jakość na każdym etapie prac. Następnie firma transportowa dostarcza gotowe moduły na miejsce budowy. Finalnie ekipa budowlana montuje je na wcześniej przygotowanych fundamentach. Po wykończeniu budynek jest gotowy do zamieszkania.

Czy Dom Modułowy Można Postawić Na Piwnicy?

Tak, dom modułowy można postawić na piwnicy.

Czy Warto Inwestować W Domy Modułowe?

Tak, warto inwestować w domy modułowe. Zarówno domy modułowe, jak i tradycyjne, są wyceniane według tych samych kryteriów.

Producenci stosują wytrzymałe materiały i energooszczędne rozwiązania. Ponadto budownictwo modułowe cały czas się rozwija. Aby zawalczyć o klienta, firmy oferują coraz ciekawsze projekty i konkurencyjne ceny.

Czy Domy Modułowe Są Wytrzymałe?

Tak, domy modułowe są równie wytrzymałe, jak domy budowane tradycyjnie. Na każdym etapie produkcji poszczególne elementy przechodzą ścisłą kontrolę jakości. Dzięki temu gotowe domy są bezpieczne i solidne.

Na Co Zwrócić Uwagę Przy Wyborze Producenta Domów Modułowych?

Przy wyborze producenta domów modułowych warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie. Ponieważ domy modułowe są specyficznym rodzajem konstrukcji, warto postawić na wyspecjalizowaną firmę. Przed podjęciem decyzji zapytaj o:

 • Portfolio (przykłady już zrealizowanych inwestycji),
 • Licencję i ubezpieczenie,
 • Kierownika projektu i podwykonawców,
 • Godziny pracy firmy i ekip budowlanych,
 • Formalności, jakich należy dopełnić przed rozpoczęciem budowy,
 • Politykę gwarancyjną,
 • Harmonogram płatności. (7)

Całoroczne domy modułowe stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Wynika to z faktu, że wraz ze wzrostem ceny materiałów budowlanych rosną koszty zakupu i budowy tradycyjnych nieruchomości. Ponadto niedobór fachowców powoduje, że za ich usługi trzeba zapłacić więcej, niż dotychczas.

Nic więc dziwnego, że szukamy oszczędności.

Budownictwo modułowe oferuje konkurencyjne ceny w połączeniu z wysoką jakością materiałów. Jego atutem jest także szybkość realizacji.

Dzięki temu stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych technologii budowlanych. (1) Domy te powstają nawet o 30-60% szybciej i są tak samo trwałe, jak klasyczne budynki murowane. (2)

Oczywiście na ostateczną cenę domu składa się wiele czynników. Personalizacja projektu, zastosowane materiały, powierzchnia i standard wykończenia — to wszystko ma znaczenie przy szacowaniu wydatków.

Producenci zazwyczaj podają na swoich stronach internetowych cenę bazową za podstawowy projekt. Natomiast koszty dostosowania domu do potrzeb klienta różnią się w zależności od firmy. Dlatego przed podjęciem decyzji warto zapytać o szczegóły oferty.

Jakie czynniki mają wpływ na ceny domów modułowych? Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem prac budowlanych? Ile kosztuje budowa domu w technologii modułowej? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Co składa się Na cenę Domu modułowego?

To, ile kosztuje dom modułowy, zależy m.in. od specyfiki projektu i wielkości powierzchni zabudowy.

Cena konstrukcji obejmuje jedynie produkcję modułów dla wybranego planu bazowego. Zaś personalizacja i wszelkie modyfikacje są wyceniane indywidualnie.

W zależności od producenta, na ostateczną cenę mogą składać się:

Nowoczesne domy modułowe powstają w fabryce (w 90%). Następnie są przewożone na miejsce budowy i montowane na przygotowanym wcześniej fundamencie.
Jako klient masz do wyboru wiele różnych stylów architektonicznych i dodatkowych opcji.

Jednak weź pod uwagę, że to producent ustala, co wchodzi w skład ceny bazowej projektów i domów wykończonych “pod klucz”. Dlatego upewnij się, co dokładnie obejmuje koszt podany w ofercie.

Dom modułowy “pod klucz” jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ cały proces realizacji inwestycji nadzoruje wybrana firma. Jako nabywca nie musisz sam szukać podwykonawców ani osobiście kontrolować przebiegu prac.

Mimo że budowa domu modułowego “pod klucz” jest droższa, niż stan deweloperski, ma wiele atutów. Często też okazuje się bardziej opłacalna w dłuższej perspektywie.

Zastanawiasz się, jakie są zalety domów modułowych w wersji “pod klucz”? Oto one:

Dlatego projekty domów modułowych “pod klucz” są dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na czasie. Pozwalają uniknąć nieplanowanych wydatków i zaoszczędzić na materiałach.

Natomiast wady domów modułowych “pod klucz” wiążą się głównie z ograniczonymi możliwościami dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Jeżeli rozważasz zakup indywidualnego projektu, powinieneś liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Również samodzielne wykończenie domu w stanie deweloperskim wymaga więcej czasu i zaangażowania. Musisz zadbać o wynajęcie i nadzorowanie ekip budowlanych.

Pamiętaj, aby odróżniać budynek modułowy i dom z gotowych elementów. Cena drugiego z nich będzie nieco wyższa. Wydłuży się również czas realizacji inwestycji. Jednak wielu producentów domów modułowych ma w swojej ofercie również domy prefabrykowane.

Warto rozważyć ich zakup, jeżeli zależy ci na indywidualnym projekcie domu o dużej powierzchni (powyżej 120m2).

Źródła: