Search
Close this search box.
Domy modułowe z Chin

Domy modułowe z Chin, z dostawą do Polski: ile kosztują? Czy warto je kupić?

Od kilku lat popularność domów modułowych rośnie. Ich budowa przebiega szybko, a koszt jest niższy niż w przypadku tradycyjnego budownictwa. W Polsce budową domów w technologii modułowej zajmują się wyspecjalizowane firmy. Rośnie im jednak konkurencja. Domek modułowy kupisz także na chińskim serwisie aukcyjnym Aliexpress.

Znajdziesz tam wykonane z prefabrykowanych elementów kontenery mieszkalne, małe domki jednopiętrowe, domki letniskowe oraz wille. Od niedawna na portalu są dostępne oferty tureckiej firmy Prefsan, która sprzedaje modułowe budynki wykonane z prefabrykatów.
Domy z Aliexpress kosztują zaledwie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dostawa do Polski nie jest żadnym problemem. Domy są dostarczane w ciągu 15 dni.

Oferta brzmi zachęcająco. Czy w takim razie zakup domu modułowego na Aliexpress jest dobrym pomysłem? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Czy warto kupić dom modułowy na Aliexpress?

Naszym zdaniem, nie warto kupować domów modułowych na Aliexpress. Zakup domku z Chin wiąże się z dużym ryzykiem. Chociaż ceny są bardzo atrakcyjne, jakość konstrukcji często pozostawia wiele do życzenia.

Dlaczego uważamy, że zakup domu modułowego na Aliexpress nie jest dobrym pomysłem?

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Domy modułowe z Aliexpress: cena. Ile kosztują?

Domy z Aliexpress kosztują niewiele w porównaniu do domów od europejskiego producenta. Za najtańsze projekty zapłacisz już od 100 €/m2.

Wielu sprzedawców umożliwia dostosowanie projektu do potrzeb inwestora. Część z nich oferuje także zniżki przy zakupie kilku domków. (2)

Cena domu zależy w dużej mierze od projektu i metrażu. Należy do niej doliczyć koszt wysyłki, który wynosi więcej niż 2 tys. złotych. Zamówienie dotrze do Polski nawet w 15 dni.

To jednak nie koniec wydatków. Jako kupujący, ponosisz wszelkie dodatkowe koszty, takie jak opłaty celne, podatek VAT oraz montaż modułów na działce.

Wśród ofert dostępnych na chińskim serwisie aukcyjnym znajdziesz m.in. domki jednorodzinne i letniskowe różnej wielkości. 

Jeśli jesteś ciekawy, wejdź na stronę Aliexpress i zobacz najtańsze gotowe domy.

dom modułowy z aliexpress montaż

Czy zakup domu modułowego z Chin jest bezpieczny?

moduł zamówiony z chin aliexpress

Zakup domu modułowego z Chin nie jest bezpieczny. Na Aliexpress znajdziemy wiele nieuczciwych ofert. 

Ponieważ nie mamy możliwości zweryfikowania wybranego sprzedawcy, wystawiamy się na ryzyko utraty środków lub zakupu domu słabej jakości (poznaj opinie o domach modułowych z Polski).

Nie mamy pewności, z jakich materiałów korzysta producent. Domy wykonane z tanich elementów o niskiej jakości nie będą trwałe.

Ponadto, ponieważ budynki są transportowane z drugiego końca świata, istnieje ryzyko uszkodzenia konstrukcji.

Warto zauważyć, że użytkownicy Aliexpress są sceptycznie nastawieni do ofert tanich domków modułowych.

Zwracają uwagę m.in. na to, że chińskie domki niekoniecznie spełniają wymogi prawa budowlanego, które obowiązuje w innych krajach. Podważają także wiarygodność aukcji z powodu małej liczby kupujących i braku recenzji. (3)

Przedstawiona oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Domki modułowe z Chin: gdzie kupić?

Domki modułowe z Chin kupisz na portalach aukcyjnych Aliexpress i Alibaba. Gdy wpiszesz w wyszukiwarkę hasła takie jak “domy modułowe” czy “gotowe domy”, zobaczysz dostępne oferty.

Jednak, jak już wspomnieliśmy, zakup jest ryzykowny. Dom powinien być trwały i służyć mieszkańcom przez wiele lat. Chińscy producenci nie gwarantują odpowiedniej jakości.

Cena domków na Aliexpress jest kusząca. Lepiej jednak zapłacić więcej i skorzystać z usług polskiego producenta. Większość firm sprzedaje domy wykonane z najwyższej jakości materiałów. Oferuje także wiele ciekawych projektów domów modułowych, które możesz modyfikować.

Firmy, które działają na polskim rynku, usługę montażu mają zazwyczaj w cenie. W przypadku domów sprowadzanych z Chin, stanowi ona dodatkowy koszt. Instalacja modułów na działce klienta odbywa się za pośrednictwem wyspecjalizowanej ekipy budowlanej.

Marzysz o własnym domu jednorodzinnym? Cenisz wysoką jakość i bezpieczeństwo? Nie szukaj ofert na Aliexpress. Skorzystaj z wielu możliwości, jakie oferuje polski rynek.

Źródła:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap